Депутат Рады объясняет дончанам почему ЕС - хорошо

Депутат Рады объясняет дончанам почему ЕС - хорошо

Когда по вашему мнению Донецк вернется в состав Украины?

Світлана Заліщук

- Я думаю, що дуже важко зараз передбачити це, насправді, тому що всі зусилля української влади, міжнародної громадськості, помноженні на зусилля українського суспільства, людей тут, на підконтрольній території, але дуже близької до фронту, все одно впираються в волю однієї людини – в Путіна.

І Путін на сьогоднішній день вибрав, очевидно, стратегію подальшої дестабілізації і втримання територій в такому режимі, коли вигідно включати ту ж дестабілізацію в певні моменти, вигідно шантажувати Україну, Європу окупованими територіями. На сьогоднішній день ми бачимо, що Мінські угоди в тупику. Вони не працюють. І будь-якого подальшого прориву тут немає. Нам вже кілька місяців говорять, обіцяють щодо обміну політичних в’язнів. Очевидно, не розкриваються якісь деталі, але всі говорять, що, можливо, це станеться найближчим часом. Я думаю, якщо це станеться, безумовно, це буде колосальною, дуже хорошою новиною для України. Але що стосується зараз якогось повернення українських територій під контроль держави, на сьогоднішній день говорити складно. Є перспектива – це введення миротворчих військ, «голубих касок ООН». На сьогоднішній день Сполучені штати і Німеччина нас підтримують в цьому. Це наші ключові союзники на майданчику Організації об’єднаних націй. Але Росія так само є тією стороною, яка ухвалює рішення. В неї є право вето в рамках Ради безпеки. І допоки ми не зможемо знайти той варіант, на який вони погодяться, або ми змусимо їх погодитися під впливом інших санкцій або інших переговорних речей, прогресу тут не видно.

Наши журналисты спросили жителей Донецка, есть ли у Украины перспектива вступления в ЕС.

- На данный момент я считаю, что у Украины нет перспектив вступления в Европейский союз, поскольку, если они хотят туда попасть, им нужно сначала сделать у себя все цивильно, как в Европейском союзе. И только тогда, может быть, их пригласят.

- Смотря, в какой позиции она хочет туда вступить. В плане равноправия, то явно, что нет. Все прекрасно понимают, что это политика государств более весомых. Насколько мы знаем, их два. С одним из них она перестала сотрудничать, поэтому теперь сотрудничает  с другим. Но на позиции младшего брата, как это было с Россией, это, к сожалению, уже не получится.

- Я думаю, что нет, наверное. Вы не поднялись еще до того уровня, чтобы вступить в Евросоюз.

- В данный момент ей не дадут вступить туда не по политическим причинам, а по экономическим.

- Вряд ли. С их нынешним положением… Зачем полуразрушенная… не знаю, страна это еще или нет. Нет, вряд ли.

Світлана Заліщук

- Це не дає повністю картинку, що люди думають. Я думаю, що люди боялися б зараз теж відповідати на таку соціологію. Тому що, як я чую деякі історії, що, коли ти такі думки висловлюєш, то це може бути ризиковано, в тому числі для життя, для діяльності. Тому реальну картинку ми зараз, напевно, не побачимо. І ми цієї реальної картинки не побачимо, поки люди відчують, що вони повністю в безпеці. Повністю в безпеці вони зможуть бути точно тоді, коли вони будуть на території, яку контролює країна. Тому що з можливістю відкритого кордону, коли сюди заходять бойовики, коли сюди заїжджає зброя, коли не працюють органи правосуддя, коли не працює повноцінно міліція, коли їхні органи якось відмежовані від міжнародного права, я не уявляю, яким чином ми можемо гарантувати цю безпеку людям, навіть вільно говорити і висловлювати свою точку зору.

- Все-таки що б ви сказали?

Світлана Заліщук

- Але якби такий діалог відбувся, я думаю, що цей діалог цього примирення і порозуміння буде тривати дуже довго. І я думаю, що нас точно об’єднує бажання жити в державі, де ми можемо як люди отримати гідне життя: ходити до школи, посилати дітей до університетів, до школи дітей посилати, отримувати нормальні, гідні послуги в системі охорони здоров’я, допомогу в лікарнях, просто не боятися заснувати бізнес, не боятися говорити, не боятися бути політиком, не боятися здійснювати громадську діяльність. Я думаю, що це те, що зараз намагається зробити Україна в своїй державі. Я думаю, що це перше, що би я спробувала говорити про людей.

0

ПОДПИСЫВАЙТЕСЬ