Перепалка нардепа Найема и судьи Верховного Суда Гуменюка из-за прав жителей Донбасса

Перепалка нардепа Найема и судьи Верховного Суда Гуменюка из-за прав жителей Донбасса

В пятницу в здании Верховной Рады Украины состоялся круглый стол «Первые шаги в становлении мира. Формирование мирных процессов на Востоке Украины. Международный опыт». Во время первой сессии "Общий обзор Минского переговорного процесса. Миротворческая миссия ООН в Донбассе" выступил народный депутат Украины Мустафа Найем, который заявил, что выступает за выборочное предоставление права голоса на местных выборах переселенцам. Ему возразил судья Верховного Суда Украины Василий Гуменюк. Представляем расшифровку словесной перепалки.

Мустафа Найєм - Якщо людина зареєстрована в якомусь регіоні, і вона може пред’явити цю довідку, в нас не буде ніяких засад не дати їй виборче право. А тепер уявіть собі, що у нас це не десятки тисяч, це сотні тисяч людей, які зареєстровані на підконтрольній території, наближеної до лінії фронту, які є переселенцями, але насправді вони живуть на цій території. Центр життєвих інтересів у них там. Вони, так чи інакше, співпрацюють з цією владою . Якщо ми дозволимо вибори навіть на місцевому рівні, ми отримаємо вже на наших територіях не те що не інтегровану владу, а владу, яка буде напряму представляти інтереси не зовсім українських сил.

Суддя - Я розумію, що виборче право позбавляти, не позбавляти. Безперечно, що не позбавляти. І неважливо, що «Партія регіонів», і неважливо, що ті особи мали якісь свої погляди, коли вони щось робили. Важливо провести вибори і важливо, щоб було волевиявлення. Яке воно буде, це воля народу. І тоді буде з ким говорити владі, яка є. І якщо вони не будуть сприймати владу, то вони будуть опозиція, але буде друга сторона, яка потрібна для Організації об’єднаних націй, яка потрібна для нас для того, щоб ми говорили, мали розмову з тими територіями, щоб ми мали діалог і могли якимось чином якісь гарантії, консенсуси знаходити.

Мустафа Найєм - Люди, які приїхали з Донецьку, там бігають з прапорами «ДНР/ЛНР», при цьому є формально громадянами України, але зареєстровані переселенцями в Краматорську. І якщо ми дозволяємо цим людям там голосувати, пропоную вам поїхати туди губернатором і потім говорити про те, що є дві точки зору: одна, яка обере наступну Нелю Штепу там мером, а інша, яка буде з цією стороною воювати. І ми фактично імпортуємо до себе цей конфлікт.

Суддя - Громадянин України, це його природне право голосувати, конституційне право голосувати. Ви його позбавити не можете. Інші погляди в нього? Переконуйте.

Мустафа Найєм - Це не про погляди.

Суддя - Якщо в нього не погляди, а кримінал, є на то поліція, є на то суд. Будь ласка. Шановний, інакше ми не прийдемо до якогось консенсусу. Ми не можемо ділити…

Мустафа Найєм - Просто так нечесно говорити. Захарченко теж є громадянином України.

Суддя - Це не запобіжники. І Захарченку треба голосувати, поки ми його не посадимо в тюрму, не позбавимо його цього права.

0

ПОДПИСЫВАЙТЕСЬ